Wczytujemy stronę
Olejowanie mebli ogrodowych

Olejowanie mebli ogrodowych

Olejowanie powraca do łask. To jedyna metoda ochrony, która zapewnia efekt wykończenia z widocznym, nienaruszonym rysunkiem drewna. 

Jak wygląda olejowane drewno?

Wbrew pozorom nie tylko twarda powierzchnia emalii czy lakieru jest w stanie skutecznie chronić drewno przed wilgocią, owadami, czynnikami biologicznymi i promieniowaniem UV. Kolorowe oleje do drewna również gwarantują pełną ochronę. Głównym wyróżnikiem tego typu produktów jest skład z dodatkiem naturalnych olejów oraz wyjątkowy, naturalny efekt wykończenia z widocznym oraz wyczuwalnym pod palcami rysunkiem drewna. Barwiony olej nadaje delikatny kolor, a w wersji bezbarwnej jedynie delikatnie przyciemnia powierzchnię. Tym samym meble lub taras nic nie tracą ze swojego uroku i są przyjemne w dotyku. 

Dlaczego warto stosować olej do drewna?

Walory estetyczne to nie wszystko – olej zapewnia skuteczną ochronę, ponieważ wnika głęboko w strukturę drewna. Nie tworzy filmu, ale zabezpiecza także przed zarysowaniami. Zatem luźne ziarenka piasku lub kocie pazury nie stanowią zagrożenia. Powierzchnia drewna olejowanego nie łuszczy się. Ogromną zaletą tej metody jest także możliwość miejscowego odnawiania ochrony, bez konieczności olejowania całej powierzchni. Meble ogrodowe i tarasy ochroni Drewnochron Olej do drewna z dużą zawartością oleju tungowego, natomiast surowe drewno najlepiej olejować Pokostem Lnianym

Jak olejować drewno?

Olejowanie można określić, jako pielęgnacyjną metodę ochrony drewna, ponieważ należy je regularnie powtarzać, przynajmniej raz w roku, a w miejscach często uczęszczanych nawet dwa razy do roku. Olej wnika głęboko w drewno, ale w miarę użytkowania odbarwia się i wyciera. Sam proces olejowania nie wymaga jednak skomplikowanych przygotowań. Jego istotną jest nasączenie drewna olejem. Wystarczy zadbać, aby powierzchnia byłą odpowiednio przygotowana – gładka, sucha i odpylona. Preparat nakładamy płaskim pędzlem lub wałkiem. Pierwsza warstwa powinna być grubsza – warto pozostawić ją na 20 minut do wchłonięcia. Nadmiar produktu ściągamy miękką, bawełnianą ściereczką. Cały proces powtarzamy – kolejna warstwa oleju może być jednak cieńsza. Na koniec drewno powinno mieć jednolity kolor, bez tłustych plam. Co ważne, przed olejowaniem należy zaimpregnować drewno produktem biobójczym Drewnochron Impregnat GruntR.