Wczytujemy stronę
Nie lubisz plastiku? Świetnie – teraz do domu wkracza drewno!

Nie lubisz plastiku? Świetnie – teraz do domu wkracza drewno!

Inspiracje
Współczesne aranżacje coraz częściej rezygnują z wykorzystywania sztucznych tworzyw, na rzecz materiałów przyjaznych naturze. Idealną przeciwwagą dla ultranowoczesnych projektów są wnętrza dopełnione akcentami z drewna, które emanują naturalnym pięknem oraz płynnie dostosowują się do wymogów dowolnej stylizacji.
 
Wspólnym mianownikiem dla większości najmodniejszych stylów projektowania wnętrz, począwszy od minimalizmu, a na industrializmie skończywszy, jest wykorzystanie elementów z naturalnego drewna. Surowiec ten nie tylko podkreśla indywidualny charakter dowolnej aranżacji, ale i tworzy w domu ciepły oraz przytulny klimat. Pomysłów na wykorzystanie drewnianych detali jest nieskończenie wiele, niemniej można zauważyć kilka powtarzających się tendencji.
 
Zainspirowane naturą
 
Naturalne drewno pozwoli odmienić sposób ekspozycji zdjęć i obrazów w domu. Zamiast przypadkowo rozmieszczonych, pojedynczych ramek warto większą część ściany przeznaczyć na stworzenie domowej galerii. Umieszczone w drewnianych oprawach grafiki mogą być rozwieszone w zgodzie z wcześniej zaprojektowanym schematem, bądź też ustawione na niedużych półkach. Rozwiązanie to pozwoli wprowadzić nutę uporządkowania do wnętrz minimalistycznych oraz skandynawskich. Innym często spotykanym pomysłem, jest wykorzystanie niepoddanych żadnej obróbce części drzew. W roli stolika idealnie sprawdzi się szeroki pieniek, którego powierzchnię warto zabezpieczyć odpowiednim preparatem, aby ewentualne zabrudzenia nie wniknęły na stałe w jego strukturę. Pokost Lniany marki Drewnochron pozwoli na skuteczne zaimpregnowanie powierzchni z surowego drewna oraz materiałów drewnopodobnych, chroniąc zarówno elementy dekoracyjne jak i meble przed wilgocią. Jeśli mamy w sobie żyłkę majsterkowicza, możemy pokusić się o zbudowanie własnych mebli z giętych konarów drzew. Tego typu dodatki to wymarzony akcent w pomieszczeniach zaprojektowanych na styl rustykalny. Choć drewno kojarzy się przede wszystkim z bardziej tradycyjnymi wnętrzami, z powodzeniem dopasuje się także do wyznaczników nurtów industrialnych. Wnętrza o fabrycznym wyglądzie znajdą harmonijne uzupełnienie pod postacią mebli wykonanych z drewnianych palet przemysłowych. Konstrukcja zarówno stołu, ławy, jak i stelażu dla łóżka z gotowych elementów tego typu jest zadaniem banalnie prostym. Z kolei dla komfortu użytkowania powierzchnię desek oraz ostre krawędzie warto wyrównać szlifierką i papierem ściernym, a następnie zaolejować. Naturalną strukturę drewna wzmocnimy korzystając z właściwości Oleju do drewna marki Drewnochron, który zabezpieczy je przed rozsychaniem, umożliwiając zarazem swobodne oddychanie. Olej do drewna pozwala stworzyć tak bezbarwną, jak i delikatnie barwioną warstwę ochronną, w trzech ciepłych odcieniach brązu (tik, palisander, merbau).
 
Drewno stwarza nieograniczone możliwości aranżacyjne oraz stanowi nie tylko jeden z bardziej uniwersalnych, ale i trwalszych surowców, dlatego warto już dziś docenić jego urok i wprowadzić do wnętrza własnego domu nutę drewnianych inspiracji.

Nasze inne marki