Wczytujemy stronę
Jak zabezpieczyć drewno surowe?

Jak zabezpieczyć drewno surowe?

Porady


 
Z drewnem w stanie surowym mamy najczęściej do czynienia w przypadku tworzenia zabudowy ogrodu i drewnianych konstrukcji budynków, np.: szkieletowych i zrębowych.

Rozwiązania konstrukcyjne wymagające zabezpieczenia, ze względu na większe niebezpieczeństwo rozkładu biologicznego, to: dolne części ścian parteru, szczególnie podwaliny i konstrukcje szkieletowe, jak również górne części ścian ostatniej kondygnacji, szczególnie oczepy, elementy konstrukcji przy balkonach, drewniane przegrody piwniczne. Także stropy piwniczne i stropodachy, elementy narażone na kontakt z betonem, miejsca przy instalacjach wodno-kanalizacyjnych, podłogi w suterenach i na niepodpiwniczonym parterze, drewniane elementy poniżej gruntu oraz elewacje są bardzo podatne na zgubne skutki działania wilgoci surowego drewna buduje się również altanki, konstruuje boazerię zewnętrzną i wewnętrzną oraz ogrodzenia; często także meble ogrodowe kupujemy niezaimpregnowane. Do ich wstępnego zabezpieczenia służą specjalistyczne środki ochrony drewna, takie jak Impregnat Extra i Pokost lniany. Drewnochron IMPREGNAT EXTRA jest bardzo popularnym i cenionym wśród użytkowników, głęboko penetrującym preparatem, służącym do ochrony drewna. Posiada wodoodporny wosk pszczeli, który odpycha wodę oraz przeciwdziała wilgoci, a co za tym idzie, powstawaniu grzybów, pleśni i murszu. Impregnat można stosować zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz pomieszczeń. Do jego dodatkowych zalet należy to, że wyraźnie podkreśla rysunek drewna i jest dostępny w 10 podstawowych kolorach lub w systemie kolorowania można zakupić go w atrakcyjnych 40 kolorach.

Natomiast Drewnochron POKOST LNIANY jest tradycyjnym, bezbarwnym środkiem zabezpieczającym, który nie tworzy powłoki lakierowej, ale chroni powierzchnie drewniane przed wilgocią.

Po wstępnym zaimpregnowaniu warto pomyśleć nad tym, co dalej? W celu najlepszej ochrony i dekoracji mebli, boazerii, drzwi, okien, konstrukcji wewnętrznych i zewnętrznych budynków (Np. domku letniskowego, domku jednorodzinnego, itp.) służą lakiery oraz lakierobejce.

Nasze inne marki